İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ISPARTA
Isparta Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜNE ŞİŞME ÇADIR ALINDI 05 Nisan 2018
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze arama ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere, bir adet 60 m² alana sahip şişme çadır alınmıştır.
[Devamı]
Isparta'da Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası Etkinlikleri 27 Mart 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle Isparta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce okullarda, resmi ve özel iş yerlerinde yapılan eğitimler yanında ilimiz çarşı merkezindeki Mimar Sinan Camii önünde AFAD Standı açılarak vatandaşlara afiş ve broşürler dağıtılıp kısa bilgilendirmelerde bulunup, araç ve malzeme tanıtımı yapılmıştır. İlimiz Çarşı Merkezinde, Özkanlar Kavşağı, Cumhuriyet Caddesi, Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunan işyerlerinde esnaf ve vatandaşa afiş ve broşürler dağıtılarak kısa bilgilendirmelerde bulunulmuştur. Ayrıca ilimizdeki semt pazarlarında esnaf ve vatandaşlara da afiş ve broşür dağıtılmıştır.
[Devamı]
Isparta AFAD Ekipleri Mahalle Eğitimlerinde. 22 Mart 2018
foto
Isparta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tüm Isparta Halkına ulaşabilmek için yeni bir çalışma başlattı. Bu çalışma kapsamında Evlerde, Mahallelerde, Çocuk Parklarında, Mahalle Bakkalında vb. yerlerde tek tek vatandaşa ulaşarak afiş ve broşür dağıtıp, kısa bilgilendirmelerde bulunuyor. Isparta AFAD ekipleri çok kararlı, tüm mahalleler, caddeler, iş yerleri, oyun parkları, çay bahçeleri bitene kadar bu çalışmalara devam etmeyi düşünüyor.
[Devamı]
Taşeron Firmadan Sürekli İşçi Kadrolarına Geçecek Personellerin Sınav Sonuçları 15 Mart 2018
foto
01 Ocak 2018 tarihinde 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Usul ve Esaslar doğrultusunda sınava girmeye hak kazanan Fatime UZUN ve İbrahim DURSUN ,14.03.2018 tarihinde saat 10:00'da Müdürlüğümüz toplantı salonunda ,Madde 14-5 gereğince yapılan sınav sonucunda başarılı olmuşlardır.
[Devamı]
TAŞERON FİRMADAN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇECEK PERSONEL SINAV TARİHİ 13 Mart 2018
foto
TAŞERON FİRMADAN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇECEK PERSONEL SINAV TARİHİ 01 Ocak 2018 tarihinde 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Usul ve Esaslar doğrultusunda başvuru ve itiraz sürecini tamamlayan,Madde 12-1 gereğince itiraz edilmemesi sonucu kesinleşen personellerin; 14 Mart 2018 tarihinde saat 10:00'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda yazılı sınav yapılması kararlaştırılmıştır.
[Devamı]
TAŞERON FİRMADAN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇECEK PERSONELE AİT KESİN İSİM LİSTESİ 26 Şubat 2018
foto
TAŞERON FİRMADAN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇECEK PERSONELE AİT KESİN İSİM LİSTESİ 01 Ocak 2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Usul ve Esaslar doğrultusunda başvuru ve itiraz sürecini tamamlayan,Madde 12-1 gereğince itiraz edilmemesi sonucu kesinleşen personel listesidir.
[Devamı]
ISPARTA'DA CASA TİPİ ASKERİ UÇAK DÜŞTÜ 17 Ocak 2018
foto
Isparta ili, Yalvaç ilçesi, Yukarıkaşıkara köyü dağlık alanda casa tipi askeri uçak kazası olmuştur. İl Müdürlüğümüze gelen ihbar üzerine İl Müdür vekilimiz M.Ethem KILIÇARSLAN yönetiminde 4 arama ve kurtarma aracı, 1kar aracı, 15 arama ve kurtarma teknisyeni olay yerine sevk edilmiştir. Antalya AFAD 1 arama ve kurtarma aracı ve 5 arama ve kurtarma teknisyeni ile olay yerine intikal etmek üzere hareket etmiştir. Ekiplerimiz olay yerinde enkaza ulaşmış, Sayın Valimiz Şehmus GÜNAYDIN koordinasyonunda İl AFAD ekiplerimiz, 112 sağlık ekipleri ve askeri ekipler ile koordineli şekilde çalışamalara başlamıştır. Uçak enkazından şehitlerimiz askeri ekipler tarafından çıkarılarak, helikopter ile Eskişehir'e gönderilmek üzere Yalvaç Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Jandarma ekipleri tarafından en...
[Devamı]
TAŞERON FİRMADAN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇECEK PERSONELE AİT GEÇİCİ İSİM LİSTESİ 15 Ocak 2018
foto
TAŞERON FİRMADAN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇECEK PERSONELE AİT GEÇİCİ İSİM LİSTESİ 01 Ocak 2018 pazartesi günü 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Usul ve Esaslar Madde 10-1 İnceleme neticesinde şartları taşıdığı belirlenen personele ait isim listesi.15.01.2018
[Devamı]
İl Milli Eğitim Müdürlüğünde, Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında 'İlk 72 Saat Temel Afet Bilinci Eğitimi' verildi. 06 Aralık 2017
foto
Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğünün talebi üzerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli tarafından Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğünde, Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında 'İlk 72 Saat Temel Afet Bilinci Eğitimi' verilmiştir.
[Devamı]
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü Faaliyetleri 17 Ekim 2017
foto
'13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü' olması sebebi ile ve bu yılın amacı koruma önleme ve afetlerden etkilenmiş insan sayısını azaltmak özellikle ölüm riskinin,yaralanmanın,hastalıkların,yaşam kaybının,yer değiştirmenin(afet kaynaklı göç) ve afet olaylarından sonra temel hizmetlere erişim eksikliğinin artması,kadınlar,çocuklar,engelliler ve yaşlıların dahil edilmesidir.
[Devamı]
Sayfalar: 1234