İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Isparta Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Isparta AFAD'da KBRN Eğitimleri devam ediyor. 12 Ekim 2018
foto
Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığının 'Kimyasal Terör Tehdidi' konulu yazısı gereği, Isparta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün Uzman Personelleri tarafından KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer ) ile yapılabilecek saldırılara karşı gereken tedbirlerin alınması ve bu alanlarda çalışan kamu kurumu personellerine 8-11 Ekim 2018 tarihleri arasında gruplar halinde Korunma yolları hakkında bilgilendirme eğitimleri verilmiştir.
[Devamı]
Isparta AFAD Eğitimleri devam ediyor. 21 Eylül 2018
foto
AK Parti Isparta İl Başkanlığı Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyelerinin talebi üzerine, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Uzman Ekiplerince "İlk 72 Saat Temel Afet Bilinci" eğitimi ve "O Kahraman Benim" kampanyası çerçevesinde AFAD Gönüllülüğü hakkında bilgilendirme eğitimi yapılmıştır. İlçe teşkilatlarına ve halkımıza ulaşılarak AFAD Farkındalık eğitimlerinin ve AFAD Gönüllülüğü tanıtımlarının devam ettirilmesi planlanmaktadır.
[Devamı]
ISPARTA'DA KAYIP VATANDAŞ SAĞ OLARAK BULUNDU 30 Temmuz 2018
foto
İl AFAD Müdürlüğümüze 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ,İtfaiye komuta merkezinden gelen Isparta Merkez Kuleönü Kasabası Eğirdir yolu Arasında Hatice AYBAY (85) bayanın kaybolduğu haberi ile İl Müdürlüğümüzden, arama ve kurtarma ekipleri 2 araç ve 13 personel ile çıkış yapmıştır.Olay yerinde Jandarmanın köpekli arama ve kurtarma ekipleri ile birlikte başlatılan geniş çaplı arama çalışmalarına gece 01.00'a kadar devam edilmiştir.Arama çalışmalarına ara verilerek kuruma dönülmüştür.
[Devamı]
Isparta AFAD Afet Farkındalık Eğitimleri Seminer dönemindede tüm hızıyla devam ediyor. 20 Haziran 2018
foto
Isparta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortak çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Okulların kapanmasının ardından öğretmenlerimizin Mesleki Çalışma Programı çerçevesinde yürütülen seminer çalışmalarında Afet Farkındalık Eğitimleri ile Isparta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün uzman kadrosuyla tam destek sağlamaktadır.
[Devamı]
İL AFAD MÜDÜRLÜĞÜNE ŞİŞME ÇADIR ALINDI 05 Nisan 2018
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze arama ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılmak üzere, bir adet 60 m² alana sahip şişme çadır alınmıştır.
[Devamı]
Isparta'da Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası Etkinlikleri 27 Mart 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle Isparta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce okullarda, resmi ve özel iş yerlerinde yapılan eğitimler yanında ilimiz çarşı merkezindeki Mimar Sinan Camii önünde AFAD Standı açılarak vatandaşlara afiş ve broşürler dağıtılıp kısa bilgilendirmelerde bulunup, araç ve malzeme tanıtımı yapılmıştır. İlimiz Çarşı Merkezinde, Özkanlar Kavşağı, Cumhuriyet Caddesi, Mimar Sinan Caddesi üzerinde bulunan işyerlerinde esnaf ve vatandaşa afiş ve broşürler dağıtılarak kısa bilgilendirmelerde bulunulmuştur. Ayrıca ilimizdeki semt pazarlarında esnaf ve vatandaşlara da afiş ve broşür dağıtılmıştır.
[Devamı]
Isparta AFAD Ekipleri Mahalle Eğitimlerinde. 22 Mart 2018
foto
Isparta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tüm Isparta Halkına ulaşabilmek için yeni bir çalışma başlattı. Bu çalışma kapsamında Evlerde, Mahallelerde, Çocuk Parklarında, Mahalle Bakkalında vb. yerlerde tek tek vatandaşa ulaşarak afiş ve broşür dağıtıp, kısa bilgilendirmelerde bulunuyor. Isparta AFAD ekipleri çok kararlı, tüm mahalleler, caddeler, iş yerleri, oyun parkları, çay bahçeleri bitene kadar bu çalışmalara devam etmeyi düşünüyor.
[Devamı]
Taşeron Firmadan Sürekli İşçi Kadrolarına Geçecek Personellerin Sınav Sonuçları 15 Mart 2018
foto
01 Ocak 2018 tarihinde 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Usul ve Esaslar doğrultusunda sınava girmeye hak kazanan Fatime UZUN ve İbrahim DURSUN ,14.03.2018 tarihinde saat 10:00'da Müdürlüğümüz toplantı salonunda ,Madde 14-5 gereğince yapılan sınav sonucunda başarılı olmuşlardır.
[Devamı]
TAŞERON FİRMADAN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇECEK PERSONEL SINAV TARİHİ 13 Mart 2018
foto
TAŞERON FİRMADAN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇECEK PERSONEL SINAV TARİHİ 01 Ocak 2018 tarihinde 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Usul ve Esaslar doğrultusunda başvuru ve itiraz sürecini tamamlayan,Madde 12-1 gereğince itiraz edilmemesi sonucu kesinleşen personellerin; 14 Mart 2018 tarihinde saat 10:00'da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda yazılı sınav yapılması kararlaştırılmıştır.
[Devamı]
TAŞERON FİRMADAN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇECEK PERSONELE AİT KESİN İSİM LİSTESİ 26 Şubat 2018
foto
TAŞERON FİRMADAN SÜREKLİ İŞÇİ KADROLARINA GEÇECEK PERSONELE AİT KESİN İSİM LİSTESİ 01 Ocak 2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Usul ve Esaslar doğrultusunda başvuru ve itiraz sürecini tamamlayan,Madde 12-1 gereğince itiraz edilmemesi sonucu kesinleşen personel listesidir.
[Devamı]
Sayfalar: 12345